Dunklee почиства на House Turf на националното първенство на Биатлон

Последният уикенд през март отборът на биатлон на САЩ се отправи към Джерико, за да се състезава в националното първенство на Биатлон. Ето какво се случи.

Беше огромен уикенд за Vermonter Susan Dunklee в Йерихон.

Местният Бартън, както и двукратният олимпиец почисти на националното първенство по биатлон през 2019 г., проведен на сорта за стрелба на Итън Алън от 28-30 март. Тя взе в къщи три златни медала.

Националното първенство по биатлон 2019 стартира на 29 март със спринтни състезания както за Гай, така и за жени. Двукратният олимпиец Сюзън Дънкли от Бартън, Vt. Върна се в къщата си посочете, както и взе горната зона в женския 7,5k спринт с време от 23 минути, 10,3 секунди-само три десети от секунда по-бързо от втората- Place Finisher, както и член на американския член на екипа на биатлон Клеър Егън от Кейп Елизабет, Мейн. Дънкли направи три наказания за стрелба, докато Егън имаше само едно. Келси Диксънсън от Уинтроп, Вашингтон зае трето място.

В мъжкия спринт на 10K, който също се проведе на 29 март, Victor Victor беше Джейк Браун от Сейнт Пол, Мин. Браун завърши с време 26: 55.6, както и две наказания. Шон Дохърти от Center Conway, N.H., изгряваща звезда на мъжката световна верига, която имаше поредица от силни завършвания в събитията на Световната купа тази зима, зае второ място само с 5,8 секунди, с едно наказание. Членът на американския биатлон Leif Nordgren от Marine, Minn. Зае трето място, както и завърши 13 секунди зад Браун.

В преследването, проведено на 30 март, Дохърти завърши на първо място за човека с време 34: 24.9, спазва се внимателно от Джейк Браун, който завърши в 34: 41.9, както и след това от съотборника Макс Дъртши в 35: 41.9.

В преследването на жените Дънкли доминираше на терена, заемайки много първо място с време 34: 38.7. Възпитаникът на Mountain Institution на Stratton Hallie Grossman от South Burlington, Vt. Зае второ място с време 38: 45.3. Членът на екипа на биатлон на САЩ Келси Дикинсън зае трето място с време 39: 19.7.

Сюзън Дънкли взема цел в националните първенства на биатлон през 2019 г. Снимка от Джон Лазенби
За самия спринт, проведен на 30 март, Дохърти зае първо място в 14: 47.6. Коди Джонсън от отбора на биатлон на Националната гвардия на САЩ, както и Форт Кент, Мейн, зае второ място с време 15.13.7, изпълнен от Травис Купър от отбора на Биатлон на Националната гвардия, както и от Кенай, А.к.

В много спринта на жените Дънкли зае много първо място с време 16: 08.1 в близко състезание с Клеър Егън (второ място с време 16: 22.0), както и колега Вермонтер, както и Олимпиецът Емили Драйсигакер от Морисвил, Vt. (Трето място с време 16: 51.5).

За пълните резултати, включително състезанието на съботния гражданин, отидете на началната страница на клуба на Biathlon на Ethan Allen, тук.

Препоръчана надпис на картината: Сюзън Дънкли се състезава в женския спринт на националното първенство по биатлон през 2019 г. Снимка от Дейв Приганк.